Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Bezpieczny hazard

Zakłady sportowe mogą być źródłem wielu przyjemnych momentów i namacalnych efektów finansowych, jednak mają też drugą, ciemniejszą stronę. Czym jest uzależnienie od hazardu? Jakie są etapy choroby? Oraz jak nie wpaść w sidła nałogu hazardowego? Jeśli chcecie odpowiedzialnie obstawiać zakłady sportowe to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.
Bezpieczny hazard

Jak rozpoznać osobę uzależnioną od hazardu?

Uzależnienie od hazardu nie różni się zbytnio od pozostałych nałogów. Hazardziści, podobnie jak alkoholicy lub narkomani, również nie dostrzegają w porę problemu, dlatego tak ważne jest, aby o narastającym zagrożeniu uświadomiły ich osoby z najbliższego otoczenia.

Jak jednak odróżnić cienką granicę dzielącą przyjemne i nieszkodliwe hobby od szalenie niebezpiecznej choroby? Istnieje ku temu kilka przesłanek.

 • Regularne kłopoty finansowe - osoba cierpiąca na uzależnienie od hazardu będzie doświadczała notorycznych problemów finansowych, np. będzie spóźniała się ze spłatą bieżących zobowiązań (rachunków), bądź ciągle będzie prosiła o pożyczkę.
 • Konfliktowość - kłopoty finansowe będą z kolei prowadziły do sporego rozdrażnienia, przez co osoba uzależniona od hazardu stanie się wybuchowa i często będzie wszczynała awantury z byle powodu.
 • Kiepski stan fizyczny - kłopoty osobiste i finansowe nie mogą nie odbić się na kondycji osoby uzależnionej. Wraz z postępującą chorobą jej stan fizyczny będzie się stopniowo pogarszał, będzie ona również przywiązywała coraz mniejszą wagę do własnego wyglądu, higieny, itd.
 • Kłopoty z koncentracją - narastające problemy na wszelkich płaszczyznach życiowych sprawiają, że osobie uzależnionej trudno będzie skoncentrować się nawet na najprostszych codziennych czynnościach, np. na rozmowie.

Etapy uzależnienia od hazardu

Uzależnienie od hazardu to choroba jak każda inna. A zatem osoby na nią cierpiące nie doświadczają od razu najcięższego stadium, lecz przechodzą przez jej kilka etapów.

 • Faza wygranych - szczęście początkującego, mówi wam to coś? Nie wiedzieć czemu tak się dzieje, jednak graczom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z zakładami sportowymi często dopisuje szczęście. Szybkie i łatwe wygrane wywołują w organizmie uczucie euforii, która rośnie z każdym kolejnym trafionym kuponem i domaga się więcej i więcej!
 • Faza przegranych - sielanka nie trwa jednak długo. Po początkowych sukcesach przychodzą pierwsze, a następnie kolejne niepowodzenia. Typer jednak ciągle ma w pamięci niedawną świetną passę i jest przekonany, że lada moment do niej wróci, dlatego nie przejmując się serią porażek obstawia kolejne zakłady.
  Faza desperacji - zazwyczaj na tym etapie konto gracza świeci już pustkami, a ten, mimo że powoli dociera do niego skala porażek myśli tylko o jednym - odegrać się za wszelką cenę i najlepiej błyskawicznie! Oczywiście, taka taktyka rzadko przynosi pozytywne skutki, a długi gracza rosną w zastraszającym tempie.
 • Faza rezygnacji - gracz sięgnął dna i nawet on zdaje sobie sprawę ze swojej katastrofalnej pozycji. Co z tego, skoro zdążył się już skonfliktować ze wszystkimi bliskimi, a żaden ze znajomych nie chce mu już udzielić pożyczki? Alkohol, narkotyki, a nawet próby samobójcze to niestety na tym etapie smutna codzienność.

Jak nie wpaść w sidła hazardu?

Czy możliwe jest regularne obstawianie zakładów sportowych bez ryzyka uzależnienia się od hazardu i jego negatywnych skutków? Oczywiście, że tak. Wystarczy zachowywać się odpowiedzialnie, zachować zimną krew i BEZWZGLĘDNIE przestrzegać kilku prostych zasad.

 • Ustalenie i stosowanie ram finansowych, m.in. max. stawki na pojedynczy kupon w granicach 2-5% budżetu przeznaczonego na grę u bukmachera
 • Typowanie wyłącznie zdarzeń, na temat których posiadamy pewne i sprawdzone informacje. Nawet wówczas nie wszystkie typy okażą się trafne, jednak wzrośnie nasza szansa na powodzenie.
 • Szczegółowe analizowanie poprzednich kuponów - co poszło nie tak w przypadku przegranych zakładów oraz szukanie punktów wspólnych dla kuponów trafionych.
 • Brak chęci natychmiastowego odegrania się - częsty błąd wielu graczy. Seria kilku porażek z rzędu wywołuje u typerów potrzebę odrobienia strat z nawiązką. Nie jutro, nie za tydzień! Dziś! Natychmiast! Taka taktyka rzadko okazuje się skuteczna, a straty zazwyczaj rosną w zastraszającym tempie.
Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.