Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Formy płatności

Aby w ogóle rozpocząć obstawianie zakładów sportowych u bukmachera, najpierw musicie posiadać jakieś środki na koncie gracza. Aby tak się stało, niezbędne jest dokonanie depozytu jedną z metod akceptowanych przez danego bukmachera. Które są najbardziej godne polecenia? Dzięki którym przelejesz pieniądze najszybciej, a dzięki którym najniższym kosztem? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w naszym najnowszym poradniku bukmacherskim.
Formy płatności

Przelew bankowy

Najprostszy i najpopularniejszy sposób dokonania depozytu. Transakcja dokonywana jest na zasadzie przedpłaty i pośredniczy jej jeden z serwisów zajmujących się pośrednictwem w tego rodzaju operacjach (np. Przelewy24). Transakcje w ten sposób dokonywane mogą być 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku, a ich czas to, w zależności od banku, od kilku minut do 2-3 dni roboczych. Większość bukmacherów nie pobiera z tego tytułu żadnej prowizji.

Karty płatnicze

Równie popularne co przelew jest złożenie depozytu lub polecenie wypłaty środków za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Każdy szanujący się bukmacher posiada tę opcję, a niewątpliwym atutem tej metody płatniczej jest szybkość - środki błyskawicznie pojawiają się na naszym koncie gracza u danego bukmachera lub z powrotem na prywatnym koncie bankowym.

Niestety. Zazwyczaj taka transakcja powiązana jest z niewielką prowizją (ok. 2%), a na pytanie czy to dużo, czy mało, musicie odpowiedzieć sobie sami.

Samo złożenie depozytu tą metodą jest banalnie proste, a żeby tego dokonać będziecie zmuszeni podać:

  • rodzaj karty (Visa / MasterCard)
  • numer karty
  • dane posiadacza karty
  • kod CVC (3-cyfrowy kod zabezpieczający na odwrocie karty).

Portfele elektroniczne

Portfel elektroniczny (portfel cyfrowy, e-wallet, e-portfel) to nic innego jak odpowiednik tradycyjnego konta bankowego, tyle że założony w instytucji zajmującej się obsługą płatności online, a nie w tradycyjnym banku. Za jego pomocą wpłacimy i wypłacimy środki, skorzystamy z kart płatniczych, a także (a może przede wszystkim) błyskawicznie prześlemy środki zarówno do innego e-portfela, jak i wybranego bukmachera online. Minusy? Każda transakcja obarczona jest niewielką prowizją (ok. 2,5%).

Najpopularniejsze obecnie portfele elektroniczne to akceptowane przez większość bukmacherów Skrill oraz Neteller, a mechanizm ich działania jest bajecznie prosty.

  • Rejestrujesz konto w Skrill / Neteller
  • Dokonujesz weryfikacji konta (niestety musisz podać sporo danych osobowych)
  • Doładowujesz konto Skrill / Neteller przelewem z tradycyjnego banku
  • Gotowe. Możesz błyskawicznie wpłacać i wypłacać środki do dowolnego bukmachera.

Paysafecard

Paysafecard to karta typu pre-paid (przedpłacona), która umożliwia płatności online. Korzystanie z niej przypomina doładowanie telefonu na kartę - po prostu kupujesz kupon z kodem, po wprowadzeniu którego stan konta na twojej karcie Paysafecard zostaje zasilony o odpowiednią kwotę. Dokonywanie płatności w ten sposób nie wymaga posiadania tradycyjnego konta bankowego - realizujemy je poprzez wprowadzenie 16-cyfrowego kodu PIN.

Korzystanie z kart Paysafecard nie wymaga żadnego procesu rejestracji, ani podawania danych osobowych, dlatego z pewnością docenią je osoby, dla których liczy się anonimowość. Ten fakt sprawia również, że bezpieczeństwo środków na nich zgromadzonych jest na najwyższym poziomie, a ponadto nie narażamy się na włamanie na nasze tradycyjne konto bankowe, gdyż najprościej rzecz ujmując nie bierze ono żadnego udziału w procesie płatności kartą Paysafecard.

Kryptowaluty

Na koniec zostawiliśmy sobie najmłodszą w tym gronie opcję płatniczą, która jednak coraz odważniej wchodzi w świat zakładów sportowych online i jesteśmy przekonani, że wkrótce stanie się jedną z najpopularniejszych metod obsługi finansowej bukmacherów.

Waluty elektroniczne, bo o nich tutaj mowa, zapewniają nie tylko błyskawiczne, ale także niemalże całkowicie darmowe i, co być może najważniejsze, anonimowe przelewy do i od bukmachera. Niektóre serwisy proponują tę metodę płatniczą jako jedną z wielu opcji, jednak jak grzyby po deszczu wyrastają bukmacherzy online, u których kryptowaluty są jedyną akceptowaną opcją płatniczą.

Całość transakcji odbywa się online - w kilka minut zakładamy konto na jednej z giełd kryptowalut, kupujemy np. bitcoina, a następnie wpłacamy na konto gracza u naszego bukmachera. Tam większość serwisów obsługując kryptowaluty daje nam wybór - albo pozostajemy przy bitcoinie, albo konwertujemy go na dowolną walutę tradycyjną i to nią posługujemy się obstawiając kolejne zakłady sportowe.

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.