Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Giełda zakładów

Marzysz o platformie, dzięki której będzie mógł nie tylko obstawiać tradycyjne zakłady sportowe, ale i wcielić się w rolę bukmachera? Giełda zakładów to miejsce stworzone dla ciebie! Czym jest giełda zakładów? Jakie są jej wady i zalety? Jakimi zasadami należy się kierować obstawiając na giełdzie zakładów? Przeczytajcie nasz poradnik bukmacherski.
Giełda zakładów

Giełda zakładów to najprościej rzecz ujmując doskonały zamiennik klasycznego bukmachera, dzięki któremu gracz może zarówno postawić zakład na interesujące go zdarzenie po bardzo konkurencyjnym kursie, ale i sam zaproponować innym użytkownikom własne kursy na dane zdarzenie. Skomplikowane? Tylko na pierwszy rzut oka! Ale po kolei.

Początki

Historia giełdy zakładów sięga 2000 roku. To właśnie wtedy brytyjski serwis Flutter jako pierwszy na świecie zaproponował swoim klientom możliwość zawierania zakładów wzajemnych na zasadzie per-to-per (person to person), a widząc popularność tego przedsięwzięcia po miesiącu identycznie uczynił serwis Betfair. Zakłady sportowe online.

Wkrótce doszło do fuzji obu firm, które od tamtej pory działają pod szyldem Betfair i rok po roku zdobywały coraz większą popularność wśród typerów na całym świecie, by obecnie posiadać 90% rynku. Co stoi za sukcesem giełd zakładów? Przekonacie się w dalszej części. Najpierw poznajmy jej mechanizmy.

Zasady obstawiania na giełdzie zakładów

A te są banalnie proste! Jako przykład weźmy starcie Realu z Barceloną.

  • Zdaniem Gracza A Real nie wygra z Barceloną, więc proponuje kurs 5.00 na zwycięstwo Królewskich. Co to oznacza? Ryzykuje stratę 4€ za każde 1€ postawione przeciwko niemu (1€ x kurs 5.00 = 5€ - stawka = 4€ zysku/straty).
  • Według Gracza B Real okaże się lepszy od Barcelony, dlatego inwestuje 1€ po kursie 5.00 przeciwko Graczowi A.
  • W przypadku zwycięstwa Realu Gracz B wygrywa od Gracza A 4€
  • W przypadku remisu lub porażki Realu Gracz A wygrywa od Gracza B 1€

 

Zalety i wady giełdy zakładów

Z punktu widzenia gracza podstawowa korzyść jest taka, że sam może wcielić się w rolę bukmachera i posiada realny wpływ na rynek i kształtowanie kursów. Ich wysokość zależy od samych użytkowników, a jeśli uznacie, że dany kurs was nie zadowala możecie żądać podwyższenia go, licząc na to, że gracz będący po drugiej stronie na to przystanie.

Następna zaleta jest taka, że te najbardziej popularne giełdy zakładów to serwisy o ogromnym doświadczeniu i wiarygodności, przez co odpada obawa o bezpieczeństwo powierzonych im środków.

Wreszcie, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bukmacherów online giełdy zakładów wyjątkowo rzadko limitują najlepszych graczy, przez co nie musicie się obawiać, że po kilku/nastu wygranych zakładach z rzędu pozostanie wam gra “za frytki”.

Wady? Prawdę powiedziawszy, tych nie ma zbyt wiele. Do nielicznych zaliczyć można małą płynność na totalnie egzotycznych rynkach, co powoduje brak odzewu drugiej, koniecznej do zawarcia zakładu strony oraz prowizję od wygranych (zazwyczaj na poziomie 2-5%), którą jednak i tak przecież płacimy u klasycznych bukmacherów w postaci marży.

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.