Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Rodzaje bonusów bukmacherskich

W tym artykule przeczytacie m.in. czym są bonusy bukmacherskie, po co bukmacherzy oferują promocje, jakie są najbardziej popularne bonusy oraz czym różni się bonus od pierwszego depozytu od darmowego zakładu.
Rodzaje bonusów bukmacherskich

Prawa rynku są nieubłagane. Bukmacherzy chcąc zachęcić jak najwięcej graczy do rejestracji konta właśnie w ich serwisie stosują liczne zabiegi marketingowe i akcje promocyjne. Jednym z najskuteczniejszych wabików dla nowych klientów są od lat bonusy bukmacherskie. Czy jest w tym coś złego? Niekoniecznie!

Teoretycznie jest to sytuacja typu win-win, obie strony są wygrane. Bukmacher zaciera ręce, bo właśnie “złowił” kolejnego klienta, z kolei typer otrzymuje dodatkowe środki na grę. Wielu graczy zapomina jednak, że to nie hojne promocje powinny być głównym argumentem za rejestracją konta u danego bukmachera, ale wiarygodność, bezpieczeństwo powierzonych mu środków, a także solidna oferta na zakłady sportowe oraz kursy na przyzwoitym poziomie.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Bukmacherzy stosują rozmaite bonusy i promocje, a najbardziej powszechne to:

  • Bonus od pierwszego depozytu - promocja stosowana przez większość szanujących się bukmacherów. Gracz rejestruje nowe konto gracza i wpłaca środki na grę, a bukmacher przyznaje mu określoną kwotę dodatkowych darmowych środków. Różne firmy stosują różną politykę, natomiast zazwyczaj jest to podwojenie kwoty pierwszego depozytu (np. wpłacając 50€ gracz otrzyma bonus 50€). Aby jednak nie było zbyt różowo bukmacherzy stosują różne obostrzenia - m.in. podają maks. kwotę bonusu, jaki możemy otrzymać w ramach tej promocji, a przed możliwością wypłacenia środków wymagają tzw. obrotu bonusem, czyli postawienia zakładów za kwotę będącą jego wielokrotnością (np. aby wypłacić bonus 50€ gracz jest zmuszony postawić zakłady za 200€).

  • Cashback lub jak kto woli zakład bez ryzyka - kolejna popularna promocja chętnie stosowana przez firmy bukmacherskie. Dzięki niej typer może obstawić dowolnie wybrany zakład bez obawy o utratę własnych środków. Jak to działa? To dziecinnie proste! Stawiając zakład bez ryzyka w przypadku celnego typu wygrana jest nasza. Z kolei jeśli zabraknie nam szczęścia i kupon okaże się przegrany, 100% stawki pojawia się z powrotem na naszym koncie gracza. Korzystając z zakładu bez ryzyka typerzy często obstawiają zdarzenia z wyjątkowo atrakcyjnym kursem, na które nigdy nie zdecydowaliby się grając za własne pieniądze. Brak obawy o utratę własnych środków daje wówczas szanse na znacznie wyższe wygrane!

  • Freebet (darmowy zakład) - jedna z ulubionych promocji każdego typera. W jej ramach co jakiś czas bukmacher nagradza swojego klienta freebetem - rodzajem vouchera, za który postawi dowolny zakład. Przyznanych w ten sposób darmowych środków nie można wypłacić, ani wykorzystać w inny sposób, jak tylko postawić zakład. Dopiero wówczas ewentualna wygrana staje się realnymi pieniędzmi, z którymi typer może zrobić, co tylko zechce.

Korzyści płynące z darmowych bonusów

Nie oszukujmy się - zawsze przyjemnie jest zobaczyć na swoim koncie gracza freebet bonus lub inne darmowe środki bonusowe. Przede wszystkim, chyba każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, a bonus od bukmachera nie jest niczym innym. Sprawdźmy jednak, jakie są najważniejsze zalety bonusów. 

  • Darmowe środki na grę - najlepsi bukmacherzy online dość regularnie organizują promocje dla swoich stałych klientów, dzięki czemu co jakiś czas na waszym koncie gracza pojawią się darmowe środki bonusowe. Idealną sytuacją jest, kiedy posiadamy konto u kilku topowych bukmacherów online, wówczas możemy liczyć na naprawdę spory zastrzyk środków. Sprawą oczywistą jest, że zazwyczaj najbardziej opłacalne są powitalne bonusy na start, jednak i w późniejszym czasie, dzięki okolicznościowym promocjom pod konkretne wydarzenie możemy zdobyć solidny freebet bonus, albo bonus w gotówce. 

  • Brak konieczności ryzykowania środków z własnego budżetu - tak jak wspominaliśmy, wytrawni łowcy bonusów posiadają konta gracza u kilku/nastu bukmacherów, dzięki czemu nigdy nie omija ich żadna promocja i szansa na darmowe środki bonusowe na koncie gracza. Co za tym idzie? Umiejętnie zarządzając swoim bankrollem praktycznie nie muszą oni angażować środków z własnego budżetu, a kolejne kupony obstawiają za otrzymane darmowe środki bonusowe. Przyznacie sami, że taka sytuacja to marzenie każdego typera. 

  • Okazja na sporą wygraną - sami nie do końca wiemy, co sądzić o tej taktyce, natomiast część typerów traktuje otrzymany darmowy zakład, jaką szansę na ogranie bukmachera na sporą kwotę. W jaki sposób? Otóż wychodzą oni z założenia, że skoro nie ryzykują środków pochodzących z własnego budżetu, lecz inwestują darmowy freebet bonus, to mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i tworzą wielokrotny kupon AKO z mnóstwem wydarzeń, w który nigdy nie zainwestowaliby nawet centa z własnego bankrollu. Prawdopodobnie nie jest to złota recepta na sukces w zakładach sportowych, natomiast raz na jakiś czas może przynieść naprawdę sporą wygraną. 

Zasady obrotu bonusem bukmacherskim

W teorii bonus jest darmowym prezentem od bukmachera na rzecz typera, jednak czy jest tak w rzeczywistości? Okazuje się, że nie do końca. Zazwyczaj, aby go w ogóle otrzymać musimy spełnić określone warunki, a nawet jeśli w końcu pojawi się na naszym koncie gracza to i tak nie możemy go wypłacić na tradycyjne konto bankowe, lecz zmuszeni jesteśmy dokonać tzw. obrotu bonusem. Co to takiego?

Chcąc zabezpieczyć się przed oszustami próbującymi wyłudzać darmowe środki bonusowe od dziesiątek bukmacherów dostępnych na rynku, ci postanowili wprowadzić obowiązek obrotu bonusem. Polega to na tym, że gracz, zanim będzie mógł wypłacić darmowe środki bonusowe na tradycyjne konto bankowe, musi najpierw postawić zakłady za wielokrotność tej kwoty. Niektórzy bukmacherzy wymagają obrotu 1x, zaś u innych będziemy zmuszeni zagrać za równowartość bonusu aż 3x. Warto dowiedzieć się tego w momencie akceptacji warunków promocji, aby później uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. 

Handicapy azjatyckie - czytaj więcej.

Oczywiście nie wszystkie zakłady będą zaliczały się do obrotu bonusem. W jednym z ważniejszych podpunktów regulaminu promocji znajdziemy informację o tym, które zakłady będą spełniały ten wymóg. Bukmacherzy często wykluczają z tego grona niektóre zakłady (np. kupony dotyczące sportów wirtualnych, bądź typy na żywo) i nie będą one uwzględnione przy obrocie bonusem. 

Równie ważna jest wysokość kursu. W zdecydowanej większości przypadków bukmacher określa dolny limit kursów, poniżej którego zakłady nie będą zaliczane do obrotu bonusem (np. kurs min. to 1.40, a zatem wyłącznie kupony z kursem 1.41 lub wyższym uwzględnione są przy obrocie bonusem). 

W końcu czas jaki mamy na wykonanie obrotu. Bukmacher określa termin, w jakim musimy postawić określoną liczbę zakładów. Uspokajamy, zazwyczaj bukmacherzy dają nam na to wystarczająco dużo czasu, dlatego nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. 

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.