Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Wszystko o yield

Z tego poradnika dowiecie się czym jest yield, jak go obliczyć, jaki wskaźnik yieldu oznacza dobrego typera oraz dlaczego każdy szanujący się gracz powinien poznać swój yield. Przyjemnej lektury.
Wszystko o yield

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jakim typerem jesteście? Znacie własne statystyki, skuteczność typów, wartość zainwestowanych oraz wygranych środków? Być może obstawianie zakładów sportowych nie jest zajęciem dla was? Przekonacie się o tym w momencie, w którym poznacie swój yield.

Czym jest yield i jak go obliczyć?

Większość typerów bukmacherskich pytanych o efekty ich przygody z zakładami sportowymi odpowie, że “nie dokłada” lub “jest na zero”. Nie wierzycie? Spytajcie jednego z waszych znajomych, którzy często odwiedzają bukmachera.

Natomiast prawda jest taka, że większość z nich nie ma (być może nie chce mieć) zielonego pojęcia na temat tego jakimi są typerami i jaka jest skuteczność ich typów. A dowiedzieliby się tego, gdyby poznali swój yield, jednak jak mają go obliczyć, gdy większość z nich nie ma zielonego pojęcia co to jest i gdyby musiała zgadywać, to obstawiłaby, że to nazwa nowej pizzeri lub producenta łożysk.

Tymczasem znajomość własnego yieldu to wiedza absolutnie podstawowa dla każdego szanującego się typera, a całość wygląda skomplikowanie tylko na pierwszy rzut oka. Yield to nic innego jak procentowy wskaźnik skuteczności danego typera. Według definicji oznacza stosunek środków wygranych do zainwestowanych. Prawda, że proste?

Wzór matematyczny na obliczenie yieldu wygląda następująco:

[(sw - ss) / ss] x 100%, gdzie sw to suma wygranych, a ss to suma stawek.

Przykładowo: obstawiliśmy za €10 zwycięski zakład po kursie 1.80, a zatem wygraliśmy €18. Zapis według wzoru będzie wyglądał następująco:

[(18 - 10) / 10] x 100% = 80%

A zatem nasz yield po tym konkretnym typie wynosi 80%. A jak obliczyć yield typera w dłuższej perspektywie? Dokładnie tak samo, zestawiając obok siebie stawki i wygrane.

Jaki yield oznacza dobrego typera?

Najprościej rzecz ujmując, każdy który jest na plusie! Przykładowo, yield na poziomie 5% oznacza, że kapitał typera w danym okresie wzrósł o 5% w stosunku do sumy stawek zainwestowanych przez niego na wszystkie dotychczasowe zakłady.

Najlepsi typerzy online chwalą się yieldem na poziomie 20-30%, jednak to absolutny top. Uznaje się, że w dłuższej perspektywie czasu yield w okolicach 10% oznacza bardzo solidnego typera.

Czy wysoki yield zawsze oznacza znakomitego typera?

I tak i nie. Oczywiście im wyższy yield, tym skuteczniejsze typy danego gracza, jednak w internecie aż roi się od “pseudotyperów”, którzy szczycą się yieldem na poziomie 30-40%. Jeśli tak faktycznie jest to znakomicie i kłaniamy się w pas, jednak życie nauczyło nas, że wielu z nich to zwykli oszuści próbujący wyłudzić pieniądze od mniej doświadczonych kolegów po fachu.

Kolejna sprawa. Chcielibyście kupić typy od skutecznego i sprawdzonego typera online i do wyboru macie dwie opcje:

  • Typer X ma yield na poziomie 6%, który wypracował dodając 400 typów na przestrzeni 13 miesięcy.
  • Typer Y z yieldem na poziomie 44% po 20 typach dodanych na przestrzeni 2 miesięcy.

Niestety, wielu mniej doświadczonych typerów skusi się na drugą opcję, tymczasem znacznie bardziej opłacalny jest zakup typów od gracza X. Dlaczego? To proste.

Wysoki yield drugiego z graczy może być dziełem przypadku, czy chociażby sporego profitu dzięki trafionemu wielokrotnemu kuponowi AKO. Nie mamy pojęcia, jaki wynik ten gracz osiągnie np. w skali roku czy dwóch lat.

Typer X z kolei ma dość długą historię typów i jawi się jako stabilny gracz dający nadzieję na regularne zyski. Pamiętajcie, że yield zawsze najwyższe wartości osiąga w początkowym stadium, aby z czasem spadać, spadać i spadać, aż w końcu ustabilizować się na pewnym poziomie. Dlatego oceniając yield danego gracza zawsze bierzcie pod uwagę historię jego typów.

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.