Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Typowanie na żywo

Zastanawiacie się, co stoi za sukcesem najlepszych typerów na żywo? W tym artykule dowiecie się jakie są zasady skutecznego obstawiania live, czemu tak istotny jest wybór bukmachera, a także dlaczego warto zastosować okres próbny, zanim zaczniecie obstawiać za pieniądze.
Typowanie na żywo

Obstawianie meczów na żywo to jedna z popularniejszych odmian zawierania zakładów sportowych. Stawiając zakłady live typer ma więcej danych, liczb i statystyk - wszak spotkanie już się toczy. Nie jest to jednak tak proste, jak niektórym z was mogłoby się wydawać. Decydując się na live betting należy przestrzegać kilku żelaznych zasad. Jakich błędów unikać obstawiając zakłady na żywo? Czym się sugerować? Jak wybrać odpowiedniego bukmachera? Przekonajmy się.

Wybór bukmachera

Kluczową kwestią, chyba nawet jeszcze bardziej niż w przypadku zakładów przedmeczowych, jest tutaj wybór odpowiedniego bukmachera. Decydując się na rejestrację konta w danej firmie powinniśmy sprawdzić, jak prezentuje się jej sekcja live bettingu. Niekiedy bowiem zupełnie solidni bukmacherzy o uznanej pozycji na rynku zupełnie zaniedbują dział zakładów na żywo, innym razem z kolei dzieje się na odwrót - przeciętny bukmacher oferuje bardzo przyzwoite kursy na żywo.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając bukmachera do zakładów na żywo?

 • Ilość spotkań na żywo
 • Liczba opcji zakładów na żywo
 • Wysokość kursów na żywo
 • Transmisje w livestreamach
 • Bonusy za zakłady na żywo
 • Przydatne statystyki meczowe


Zasady skutecznego typowania zakładów na żywo

 • Prawidłowy wybór spotkań - kluczowa sprawa. Doświadczeni typerzy specjalizujący się w zakładach live, już po kilku/nastu minutach gry potrafią dostrzec value i prawidłowo ocenić dalszy przebieg boiskowych zdarzeń (albo uznać, że dany mecz nie jest wart inwestowania). Z kolei ich młodsi koledzy po fachu, starają się obstawić większość rozgrywanych akurat spotkań, co jest olbrzymim błędem.

 • Dokładna analiza, ocena ryzyka - sytuacja podczas zawierania zakładów na żywo jest zazwyczaj dość dynamiczna, dlatego nieraz decyzję trzeba podejmować w ułamkach sekund. Ważne, aby nie robić tego “na nos”, lecz na bazie obserwacji boiskowych wydarzeń w livestreamie lub kierować się statystykami meczowymi, które większość topowych bukmacherów udostępnia swoim graczom w sekcji zakładów live.

 • Szybkość reakcji - istota livebettingu. Jeśli chcesz skutecznie obstawiać zakłady na żywo, to musisz wyciągnąć odpowiednie wnioski, zanim uczyni to bukmacher, a kursy zostaną skorygowane do nieopłacalnego poziomu.

 • Kieruj się rozumem, a nie sercem - sprawą oczywistą jest, że większość typerów jest jednocześnie kibicami konkretnych drużyn, jedne zespoły lubiane są bardziej, a inne mniej. Nie ma w tym nic złego, natomiast z pewnością nie pomaga to w zawarciu skutecznego zespołu, dlatego najbezpieczniej jest omijać szerokim łukiem spotkania z udziałem drużyn, którym kibicujemy lub których nie znosimy. Niestety, ale zawsze wówczas będzie zachodzić obawa, że wyboru dokonaliśmy na bazie sympatii/antypatii, a nie rzeczowej analizy.

 • Zimna krew i chłodna głowa - nieodzowne cechy typera, który chce odnosić sukcesy w zakładach na żywo. Jeśli masz problemy z podjęciem błyskawicznej decyzji i nie potrafisz prawidłowo oszacować ryzyka, jakim obarczony jest konkretny zakład, livebetting nie jest zajęciem dla ciebie.

 • Okres próbny - jeśli zamierzacie na poważnie zająć się obstawianiem zakładów na żywo i czerpać z tego regularne zyski, dobrym pomysłem wydaje się typowanie przez jakiś czas “na sucho”, bez pieniędzy. Być może pozwoli wam to ocenić, czy wasz tok myślenia i proces analizowania danych jest prawidłowy, czy być może wymaga jeszcze pewnych udoskonaleń.

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.