Top bonusy na zakłady sportowe
Top bonusy na zakłady sportowe

Zalety i wady zakładów Over/Under

Co to są zakłady Over / Under? Jakie są największe korzyści z ich obstawiania, a jakie pułapki czekają w ich przypadku na typerów? W których znajdziecie wyższe value, w overach, a może underach? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej.
Zalety i wady zakładów Over/Under

Najprościej będzie, jeśli ten rodzaj zakładów omówimy na przykładzie piłki nożnej. Bazując na statystykach, sytuacji w tabeli oraz aktualnej formie obu zespołów bukmacher proponuje adekwatną według niego linię goli (np. 2,5), a zadaniem typera jest przewidzenie, czy w konkretnym meczu padnie więcej, a może mniej bramek.

Zakłady tego typu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zakładów 1X2 i powodują u gracza przyjemny dreszczyk emocji - każde kolejne trafienie, nieważne dla którego zespołu, przybliża lub oddala go od wygranej.

Zalety zakładów Over/Under

Pierwszą i prawdopodobnie jedną z ważniejszych zalet zakładów tego typu jest fakt, że teoretycznie mamy 50% szans na wygraną, zamiast 33% w przypadku tradycyjnych 3-drogowych zakładów typu 1X2. Tutaj nie mamy remisu - zakład albo jest wygrany, albo przegrany (ewentualnie dochodzi opcja zwrot stawki w przypadku dokładnie 3 goli i zakładów Over/Under 3 - ale przecież zwrot to nie przegrana!).

Następny spory plus to niewątpliwie bardzo solidne kursy w przypadku tego rodzaju zakładów. Przyjmując, że decydujemy się na skorzystanie z zaproponowanej na ten mecz przez bukmachera linii goli, możemy liczyć na kursy w granicach 1.70-1.90, a więc zupełnie przyzwoicie, prawda?

Rzecz jasna, możemy zdecydować się na obstawienie mniejszej ilości goli po słabszym kursie, a także wytypowanie festiwalu strzeleckiego po kursie znacznie wyższym, jednak większość typerów decyduje się na skorzystanie z linii zaproponowanej przez bukmachera.


Obstawianie opcji Over ma również kolejną sporą zaletę. Otóż pozwala graczowi niemal do ostatnich minut meczu mieć nadzieję na powodzenie kuponu. Bo cóż z tego, że stadionowy zegar wskazuje 75 minutę, a piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce? Ileż to już meczów widzieliśmy, że worek z bramkami rozwiązywał się dopiero w ostatnim fragmencie gry, a spiker nie nadążał z informowaniem o nazwiskach strzelców kolejnych goli?!


W końcu, co absolutnie nie oznacza, że jest to argument najmniej ważny, wielu graczy widzi spory handicap w tym, że w przypadku opcji Over na sukces zakładu pracują obie drużyny, a nie jedna. I ma to sporo sensu! Tradycyjny kupon 1X2 wymaga, aby określona drużyna celniej strzelała, szybciej biegała, lepiej broniła, itd. Tutaj rozsiadamy się po prostu w fotelu, otwieramy chłodny napój i czekamy na gole, w jedną, bądź drugą stronę.  

Wady zakładów Over/Under

Aby jednak nie było zbyt różowo, zakłady typu Over/Under mają również kilka wad, o których należy w tym miejscu wspomnieć.

Po pierwsze, cechuje je spora loteryjność. Celem drużyn biorących udział w danym meczu nie jest bicie rekordów Guinnessa pod względem liczby goli, lecz zwycięstwo. Choćby minimalne, lecz zwycięstwo! Drużyna otrzymuje 3 punkty do tabeli zarówno w przypadku wygranej 11:1, jak i skromnego 1:0, dlatego wiele zależy od tego, jak ułoży się spotkanie. Niekiedy nawet najbardziej bramkostrzelni napastnicy mają słabszy dzień, a ich zespół musi zadowolić się skromnym triumfem po golu w końcówce spotkania.

Inny minus jest taki, że typer jest “pod prądem” przez pełne 90 minut spotkania. Tak jak w przypadku zakładów Over bezbramkowy remis w 75 minucie gry nie oznacza porażki, tak dla zakładów Under identyczna sytuacja wcale nie oznacza kuponu zwycięskiego. Poza tym, o ile w przypadku zakładu Over kupon może być zwycięski po 15 minutach gry, ewentualnie cały czas mamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie, tak obstawiając “undera” po kilku minutach gry może być po zawodach, a nasz kupon wyląduje w koszu zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu.

Strona jest prowadzona w języku polskim i skierowana do osób, które mieszkają na terytorium gdzie zakłady sportowe oraz inne gry hazardowe są dozwolone. Przed korzystaniem z serwisu proszę o dokładne sprawdzenie czy na terytorium gdzie Państwo mieszkacie można korzystać z portali hazardowych. W wielu krajach hazard internetowy jest zabroniony. Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Osoba, która korzysta z serwisu zapewnia, że ponosi pełna odpowiedzialność prawną za uczestniczenie w grach hazardowych w internecie.